Peeling cukrowy a peeling solny – czym się różnią?

Różnego rodzaju peelingi są kosmetykami, które przez wiele osób nie są doceniane, a wręcz często uznawane za zbędne podczas codziennej pielęgnacji. Tymczasem regularnie aplikowany na skórę potrafi zdziałać niemałe cuda. Z pewnością wiedzą coś o tym osoby, które walczą z cellulitem bądź pomarańczową skórką. Bardzo często wybierane są produkty na bazie cukru oraz soli. Czym się różnią, jakie jest ich zastosowanie i który produkt wybrać – solny czy cukrowy? Podpowiadamy.

Peeling solny a jego właściwości

Peelingi solne mają z reguły większe i bardziej ostre drobinki, które mocniej wpływają na nasz naskórek. Ze względu na ich silniejsze działanie i bardziej intensywny efekt złuszczania skóry poleca się go szczególnie do dolnych partii ciała, jak chociażby uda, łydki czy pośladki. Działa niezwykle oczyszczająco, a przy tym pobudza mikrokrążenie, co momentalnie przekłada się na lepsze ukrwienie skóry oraz dotlenienie komórek, które usytuowane są głębiej pod naskórkiem.

Ten typ kosmetyku świetnie sprawdzi się w przypadku zmaganiach z cellulitem. Kryształki soli, które zawarte są w peelingu wspomagają bowiem organizm w pozbywaniu się szkodliwych toksyn, a także nadmiaru wody, która zalega w komórkach. Dzięki temu przyspieszona zostaje redukcja tkanki tłuszczowej oraz zmniejszona jest widoczność niechcianej skórki pomarańczowej. Bardzo istotnym elementem całego procesu jest fakt, iż podczas aplikacji wykonujemy dodatkowo masaż ciała, który świetnie pobudza do pracy naczynia limfatyczne, przez co pomaga szybciej pozbyć się nieestetycznych rozstępów. Peeling solny sprawdzi się również w przypadku zrogowaciałego naskórka w problematycznych miejscach jak chociażby stopy, łokcie oraz kolana. Warto jednak uważać, bowiem jeśli na naszej skórze są zadrapania, możemy odczuwać nieprzyjemne szczypanie.

Jakie działanie wykazuje peeling cukrowy?

Peeling cukrowy od wyżej wspomnianego produktu na bazie soli, wytwarzany jest z najczęściej z cukru trzcinowego, bowiem rozpuszcza się on zdecydowanie wolniej niż jego klasyczny odpowiednik. Zaletą tego kosmetyki jest jego delikatniejsze działanie. Będzie on zatem lepszym wyborem dla tych osób, na które silniejsze preparaty okazują się zbyt intensywne. Można go również stosować na całej powierzchni ciała i przy każdym rodzaju skóry. Cukier skutecznie pomaga pozbyć się martwego naskórka, a także nawilża i zmiękcza skórę. Ma także działanie antybakteryjne, oczyszczające i przeciwzapalne.

Peelingi cukrowe, które są także peelingami mechanicznymi, pomagają również zregenerować skórę, a także poprawić jej ukrwienie. W skład takich produktów najczęściej wchodzą również wszelkiego rodzaju oleje oraz masła. Dzięki temu sama aplikacja oraz odpowiedni masaż daje poczucie nawilżenia oraz dogłębnego odżywienia. Można go nakładać dwiema metodami – na sucho oraz na mokro. Pierwszy sposób polega na aplikacji kosmetyku bez użycia wody. Preparat, dzięki swojej oleistej bazie, będzie się komfortowo rozprowadzał na ciele, a przy tym zapewniony będzie mocniejszy efekt złuszczenia. Z kolei w przypadku patentu ,,na mokro” działanie będzie łagodniejsze, bowiem dodatek wody spowoduje rozpuszczanie się drobinek cukru. Ten sposób polecany jest tym osobom, które mają cerę wrażliwą bądź naczynkową.

Peeling solny i cukrowy jest zatem świetny w przypadku stosowania go na całe ciało, bowiem w obu przypadkach poprawia on koloryt skóry, pozbawia wszelkich podrażnień, a także ma charakter odkażający. Sprawia, że nadaje się do skóry normalnej, suchej czy tłustej. Pozwala ścierać martwe komórki, dzięki czemu naskórek staje się jędrny i delikatny w dotyku. Na sam koniec rytuału można sięgnąć po kojący balsam bądź serum, które jeszcze lepiej wchłonie się w naskórek.

Oceń
Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy: