Uważność ma wiele aspektów. Oprócz czułej i troskliwej pielęgnacji skóry, wyraża się także w sposobie, w jaki traktujemy środowisko i zasoby przyrody, a nawet w tym, jak szanujemy siebie nawzajem. To świadome doświadczanie obecnej chwili. Filozofia mindful beauty koncentruje się wokół naturalnej pielęgnacji, aromaterapii oraz nurtu wellness. Stanowi odpowiedź na potrzebę ukojenia i uspokojenia umysłu, dzięki inspirującym rytuałom pielęgnacyjnym, harmonii z przyrodą, otoczeniem, a w rezultacie z samym sobą. 

Zgodnie z koncepcją mindful beauty, sposób w jaki oczyszczasz i pielęgnujesz swoją skórę, to coś więcej niż aplikacja produktów. To przede wszystkim niezwykła okazja, by lepiej zrozumieć swoją skórę i ciało oraz docenić ich piękno. Jesteś najlepszym przewodnikiem po pielęgnacji swojej skóry. Naucz się jej języka. Bądź uważna. Odżywiaj, nawilżaj i oczyszczaj swoją skórę, zgodnie z rytmem jej unikalnych potrzeb.

Mindful Beauty z Mash Natural Beauty

Mindful beauty to umiejętność dostrzegania i podziwiania piękna, ukrytego w niedoskonałościach. Świadomość swojego ciała oznacza wdzięczność, czułość i zrozumienie, pomimo wad i słabości.

Sensualny dotyk swojej skóry, otulający zapach, aksamitna konsystencja…. Celebrowanie piękna. Mindful beauty to suma małych doznań, które sprawiają, że codzienne rytuały pielęgnacyjne oddziałują na wszystkie zmysły. Stanowią schronienie dla skóry, pomagają zbudować odporność na stres i wyzwania. Dzięki nim stajemy się bardziej wrażliwi na niuanse życia.

MASH Natural Beauty – Naturalne kosmetyki wegańskie produkowane w Polsce.

Mindful beauty to również dążenie do uproszczenia piękna – pielęgnacji skóry z precyzją, dostarczając tylko fundamentalne i wartościowe składniki, niezbędne do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Głęboko wierzę, że aby osiągnąć zdrową skórę, musisz przerwać cykl nadmiernej stymulacji i zresetować naturalny system regeneracji skóry. Twoja skóra jest wyposażona w mechanizmy, dzięki którym ma szansę sama się regenerować. Produkty, które wybierasz powinny harmonijnie wspierać ją w tym procesie. Nie kupuj kolejnych, przypadkowych kosmetyków. Wybierz kilka wartościowych preparatów, które będą stanowiły fundament Twojej codziennej pielęgnacji.

Mindful beauty to świadomy sposób dbania o swoje ciało, w zgodzie z dynamicznymi zmianami jakie zachodzą w nim na przestrzeni lat oraz podczas cyklu hormonalnego. Poranna i wieczorna pielęgnacja to idealny moment na zastosowanie uważności. Dokładnie przyjrzyj się swojej skórze. Dotknij ją z czułością, poczuj, obserwuj. Celem nurtu mindful beauty jest również wspieranie z szacunkiem swojej skóry, gdy dojrzewa i traci naturalnie produkowany kolagen.

Mindful Beauty w ujęciu Mash Natural Beauty

Holistyczne podejście do piękna, łączy harmonijnie dobrane produkty do codziennej pielęgnacji, skuteczne zabiegi, techniki radzenia sobie ze stresem, świadomość naszego cyklu hormonalnego, sposób odżywiania, styl życia oraz samopoczucie psychiczne. Sztuka uważnego i świadomego piękna, oznacza zrozumienie i poszanowanie misternego połączenia między ciałem, umysłem i skórą. 

Kiedy następnym razem zauważysz kolejny siwy włos, drobne naczynko wijące się tuż pod powierzchnią skóry, fałdkę na brzuchu, czy delikatną linię wokół oczu, przypomnij sobie o uważnej i troskliwej pielęgnacji w rytmie slow beauty. 

 

Aleksandra Czarnota

Aleksandra Czarnota


Kosmetolog i szkoleniowiec, specjalizuje się w dermokosmetycznej terapii dermatoz i zaburzeń w funkcjonowaniu skóry, opracowuje programy szkoleniowe oraz procedury zabiegowe z zakresu kosmetologii estetycznej, pielęgnacyjnej oraz leczniczej, prelegentka kongresów kosmetycznych, autorka naukowych i specjalistycznych publikacji w czasopismach branżowych.

Oceń
Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy:
jak działają musy do ciała

Jak działają musy do ciała?

Mus do ciała jest kosmetykiem, który podobnie jak balsamy czy kremy służą do pielęgnacji skóry. Bardzo często przekonują swoją lekką konsystencją oraz nietuzinkowymi zapachami. Oprócz

Czytaj więcej..