Tak modne ostatnio – masowanie szczotką czy inaczej masaż na sucho, czym ono w ogóle jest i na czym polega? Dlaczego Polki i kobiety na całym świecie dosłownie oszalały na jego punkcie? Powodów jest kilka – po pierwsze – jest to zabieg tani i dostępny od ręki, po drugie – przynosi świetne rezultaty, a po trzecie – potrafi sprawić naprawdę dużo przyjemności 😊

szczotkowanie na sucho
Mash Natural Beauty

Co daje masowanie szczotką?

Mówiąc najprościej – masaż na sucho polega na poprawieniu krążenia poprzez stymulowanie układu limfatycznego. Limfa, to krótko mówiąc – wodnisty płyn pochodzący z krwi zawierający elektrolity i białka. Zadaniem limfy jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Bowiem limfa zalegająca w warstwach podskórnych powoduje obrzęki, może blokować przepływ krążenia krwi, opuchliznę wokół oczu, ust, opuchliznę kończyn: zwłaszcza łydek i kostek. Dzięki masażowi limfatycznemu zalegająca limfa odzyskuje prawidłowy przepływ, obrzęki zmniejszają się, skóra staje się jędrna, sprężysta i lepiej odżywiona. Dodatkowo poprzez stymulowanie limfy pobudzamy przemianę materii oraz metabolizm tkanki tłuszczowej. 

Czego jeszcze możesz spodziewać się po masowaniu szczotką?

Masaż szczotką na sucho to również rodzaj delikatnego peelingu. Martwy naskórek zostaje złuszczony, a skóra staje się jędrna i wygląda lepiej. Masaż dodatkowo napina skórę, przez co wspiera walkę z cellulitem. Dodatkowo jest świetnym sposobem na wrastające włoski. Rogowacenie okołomieszkowe powstaje poprzez nadmierną keratynizację naskórka. Martwe komórki naskórka zatykają ujścia mieszków włosowych i powstaje czerwona krosta. Bardzo ważne jest więc regularne złuszczanie. Szczotkowanie na sucho jest jedną z najczęściej polecanych metod na tą dolegliwość, jako że usuwa martwy naskórek bez ryzyka „zapychania” jak bywa czasem w przypadku tradycyjnych peelingów. 

Szczotkowanie na sucho
MASH Natural Beauty – Naturalne kosmetyki wegańskie produkowane w Polsce.

Jak masowanie szczotką działa na rozstępy?

Co bardzo ważne dla wielu osób – masowanie szczotką to również świetny sposób na likwidację świeżych rozstępów. Poprzez energiczne szczotkowanie dostarczamy skórze więcej tlenu, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna, elastyczna i mniej podatna na rozciąganie i wiotczenie. Dotyczy to przede wszystkim obszarów takich jak brzuch, uda, ramiona, plecy, piersi i pośladki. Szczotkując działamy profilaktycznie przeciwdziałając powstawaniu rozstępów, ale także pobudzamy skórę do regeneracji i naturalnej przebudowy w miejscach objętych problemem rozstępów. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w stanie wyprowadzić  tylko świeże, czyli czerwone rozstępy. Białe to już blizny.

MASH Natural Beauty

Masowanie na sucho sposobem na relaks?

Wbrew pierwszym odczuciom – masowanie szczotką to również idealny sposób na relaks i chwilę dla siebie. Choć na początku masaż może wydawać się mało przyjemny, już po kilku użyciach zauważymy, że nie tylko wprowadza nas w dobry nastrój i odpręża, ale też, że regularne znajdywanie dla siebie tych 5-7 minut działa kojąco na samopoczucie, ucząc nas dyscypliny i miłości do swojego ciała. Spróbujesz?

Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy:

Peeling jak działa?

Chcesz, by Twoja skóra jak najdłużej była promienna, miękka i zdrowa. Codziennie więc nakładasz na całe ciało odżywczy balsam. Ale… efekty wcale Cię nie zachwycają!

Czytaj więcej..

Czym jest MINDFUL BEAUTY?

Uważność ma wiele aspektów. Oprócz czułej i troskliwej pielęgnacji skóry, wyraża się także w sposobie, w jaki traktujemy środowisko i zasoby przyrody, a nawet w

Czytaj więcej..

Sztuka wieczornego rytuału

Pielęgnacja ciała powinna być wyczekiwanym rytuałem. W tej kwestii nie uznajemy rutyny, która staje się nużącym obowiązkiem. Chcemy zainspirować Cię do tworzenia rytuałów pielęgnacyjnych w

Czytaj więcej..