Sztuka wieczornego rytuału

Pielęgnacja ciała powinna być wyczekiwanym rytuałem. W tej kwestii nie uznajemy rutyny, która staje się nużącym obowiązkiem. Chcemy zainspirować Cię do tworzenia rytuałów pielęgnacyjnych w rytmie slow beauty. Postrzegamy je jako bardzo wartościowy czas spędzony ze swoją skórą i ciałem. Codzienne rytuały przynoszą ukojenie, integrując ciało, umysł i zmysły. 

MASH Natural Beauty – Kosmetyki do pielęgnacji ciała produkowane w Polsce.

Od czego zacząć wieczorny rytuał?

Wieczór. Ten moment, tuż po zmierzchu, w którym niespieszny dotyk swojej skóry ma niezwykłą moc wyciszenia, uspokojenia i przygotowania do regenerującego snu. Ciepły szlafrok, świeca sojowa, w której nuty paczuli przeplatają się z pudrowym piżmem, w tle zmysłowy Marvin Gaye. Ulatniający się dym odsuwa w niepamięć negatywne emocje i niepokoje mijającego dnia.

  • Rozpocznij od rytuału szczotkowania [tutaj link do szczotki MASH]. W ajurwedzie szczotkowanie ciała na sucho (garshana) wykonuje się każdego ranka przed kąpielą, aby pobudzić skórę i stymulować krążenie. Wieczorne szczotkowanie koi nerwy, niweluje stres i zmęczenie. Ta praktyka wspomaga układ limfatyczny – ręczne masowanie skóry w kierunku serca i węzłów chłonnych powoduje, że limfa przesuwa się, przyspieszając proces detoksykacji organizmu. Kontynuuj rytuał przez co najmniej pięć minut. Szczotkowanie nie zastępuje peelingu – usuwa część martwego naskórka, ale jego głównym zadaniem jest pobudzenie limfy.
MASH Natural Beauty – Naturalne kosmetyki wegańskie produkowane w Polsce.
  • Po szczotkowaniu, skóra wymaga odbudowy płaszcza hydrolipidowego. W tym celu warto sięgnąć po peeling z zawartością olejów i maseł, które otulą ciało warstwą ochronną [idealnie sprawdzi się peeling SELF LOVE o zapachu leśnych borówek]. Pomyśl o szczotkowaniu i złuszczaniu, jak o próbie tworzenia idealnego płótna dla produktów pielęgnacyjnych. Niejednolita i szorstka struktura skóry jest wynikiem nagromadzenia martwych komórek naskórka na jej powierzchni. Peeling pomaga je złuszczyć, dzięki czemu skóra będzie lepiej absorbować składniki aktywne zawarte w balsamie.
  • Zanurz się w ciepłej kąpieli z dodatkiem soli z Morza Martwego, aby dostarczyć skórze cennych minerałów.
Sztuka wieczornego rytuału z Mash Natural Beauty

Wzmacniaj i pielęgnuj

  • Zawsze staraj się nawilżać świeżo oczyszczoną skórę w ciągu 3-5 minut po wyjściu z wanny i delikatnym osuszeniu skóry. Aplikacja balsamu na wilgotną skórę, pozwala składnikom aktywnym skuteczniej penetrować w jej głąb, zapewniając tym samym lepsze rezultaty pielęgnacyjne. Stosując się do tej dermatologicznej zasady, wzmacniamy barierę ochronną skóry i zmniejszamy przeznaskórkową utratę wody (Transepidermal Water Loss – TEWL).
Wieczorny rytuał z MASH Natural Beauty
  • W delikatnie osuszoną skórę ciała wmasuj odżywczy mus [na przykład ten o zapachu leśnych borówek], z zawartością maseł i olejów, które działają nie tylko pielęgnacyjnie, ale również terapeutycznie. Zrób to z czułością, zwracając uwagę na przesuszone partie, wymagające szczególnie troskliwej pielęgnacji. Ajurweda uważa, że ​​automasaż (abhyanga self-massage) jest dla nas tak samo korzystny, jak masaż wykonywany przez kogoś innego. To także wspaniały sposób na lepsze poznanie własnego ciała. Zbyt często lekceważymy potęgę zmysłu dotyku. To dzięki niemu nasz mózg odbiera informacje od receptorów skóry. Wieczorny rytuał automasażu to niezwykła okazja, by lepiej zrozumieć swoją skórę i ciało oraz docenić ich piękno. Możesz wykonywać go tradycyjnie, za pomocą ciepłych olejów (np. migdałowego) lub sięgnąć po balsam do ciała.

Zapach kojący zmysły

  • Wieczorny rytuał zakończ kojącą aromaterapią. Sięgnij po klasyczną kompozycję lawendy, drzewa cedrowego i kadzidłowca. Ta subtelna i zmysłowa mieszanka olejków eterycznych, pomaga w zasypianiu i nadaje rytuałowi snu nowe znaczenie. Możesz skropić nią poduszkę lub dodać kilka kropli do dyfuzora. 
Aleksandra Czarnota

Aleksandra Czarnota


Kosmetolog i szkoleniowiec, specjalizuje się w dermokosmetycznej terapii dermatoz i zaburzeń w funkcjonowaniu skóry, opracowuje programy szkoleniowe oraz procedury zabiegowe z zakresu kosmetologii estetycznej, pielęgnacyjnej oraz leczniczej, prelegentka kongresów kosmetycznych, autorka naukowych i specjalistycznych publikacji w czasopismach branżowych.

Oceń
Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy: