Zabiegi z wykorzystaniem peelingów ma zdecydowanie dużo zalet. Mało osób jednak jest świadomych, jak wykorzystywać konkretne produkty tak, aby dawały najlepsze efekty. Mowa o peelingu solnym, który nie wystarczy tylko pocierać o skórę raz na dwa tygodnie. Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, powinno się go stosować regularnie i w miarę często. Kiedy warto stosować taki produkt? Podpowiadamy.
Spis
TogglePeeling solny – jakie wykazuje działanie?
Na samym początku warto wspomnieć, że regularne peelingowanie całego ciała powinno stać się elementem naszej rutyny pielęgnacyjnej. Wystarczy stosować go raz bądź dwa razy w tygodniu, aby zobaczyć już pierwsze i zadowalające efekty. Dobrze jest łączyć je z innymi etapami pielęgnacji, bowiem po złuszczeniu martwego naskórka świetnie nada się aplikacja delikatnego balsamu lub nawet oleju. Stosowanie peelingu pomaga bowiem skórze przygotować się na przyjęcie kolejnych preparatów.
Do zalet peelingu solnego można z pewnością zaliczyć odmłodzenie skóry. Jest również świetnym produktem, który przeciwdziała starzeniu się naskórka, a także wspomaga walkę z cellulitem. Z tego powodu zadowolone będą szczególnie panie, które są szczęśliwymi mamami, jednak borykają się z nieestetycznymi, białymi liniami. Dodatkowo peeling solny złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę gładką oraz jedwabiście miękką. Usuwa on również zabrudzenia, a dzięki temu całe ciało zyskuje młody i zdrowy wygląd.
Jak używać peelingu solnego, aby dawał on rezultaty?
Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie – jak stosować peeling solny, aby szybko zobaczyć pierwsze rezultaty? Najlepiej jest stosować go nie rzadziej niż raz bądź dwa razy w tygodniu. Częstsza aplikacja może jednak podrażnić naskórek, a zbyt rzadkie nakładanie go często nie daje aż tak widocznych efektów. Peeling powinno się nakładać zawsze na umytą, lecz jeszcze wilgotną skórę. Należy go wcierać delikatnie kolistymi ruchami, najlepiej od dołu do góry. Część kobiet stosuje do tego procesu specjalną rękawicę, która ma dodatkowo pobudzić krążenie. W zależności od potrzeb niektórym partiom można poświęcić więcej uwagi, chociażby piętom czy łokciom.
Produkt następnie zmywamy letnią wodą. Dobrze jest pamiętać, aby nie zmywać powłoki, która powstała na skórze. Jej zadaniem jest bowiem ochrona przed nadmierną utratą wody. Cały zabieg powinno się wykonywać w sposób delikatny i bez szybkich ruchów. Można nawet nieco lekko ugniatać całe ciało, aby drobinki peelingu mogły jeszcze lepiej działać. Nie warto jest jednak zbyt mocno trzeć skóry, nawet w przypadku mocno zrogowaciałego naskórka, bowiem można nawet uszkodzić sobie niektóre jej partie.
Regularne stosowanie peelingu solnego doskonale oczyszcza skórę i skutecznie usuwa martwe komórki naskórka. Oprócz tego poprawny proces peelingowania poprawia krążenie, a także dotlenia skórę. Sól, która jest bazą w takich preparatach ma również działanie przeciwzapalne oraz nawilżające. Polecany jest w szczególności tym osobom, które zmagają się ze zgrubieniami na skórze, przykładowo na stopach czy łokciach.