Pomysły zero waste ze szklanych słoiczków

Wiesz ile śmieci produkuje średnio przeciętny Polak? To aż ok. 350 kg rocznie! Wiele z odpadów nie trafia do kosza, tylko na ziemię lub do wody, gdzie ulega rozkładowi i wytwarza toksyczne związki. Możemy zmniejszyć tą ilość, dzięki segregowaniu i recyklingowi śmieci lub tworzeniu innych rzeczy z zużytych opakowań. Nasza marka opiera się na filozofii zero waste, przez co kosmetyki MASH Natural Beauty znajdują się w szklanych słoiczkach, które można ponownie użyć. Dziś przedstawimy Ci ciekawe pomysły na wykorzystanie opakowań po peelingach i balsamach! Sprawdź najlepsze pomysły zero waste ze słoikami.

Pojemnik na suchą żywność

Każda z nas lubi mieć porządek w kuchni. Podczas gotowania używamy mnóstwa przypraw i suchej żywności, stąd potrzeba ich odpowiedniej segregacji. W końcu oryginalne saszetki i torebki foliowe nie są najwygodniejszym sposobem na przechowywanie. Mamy na to świetny sposób! Szklane opakowania MASH Natural Beauty można wykorzystać jako pojemnik na suchą żywność. Wystarczy kupić kawałek okleiny tablicowej, napisać co znajduje się w środku i stylowy słoiczek do przechowywania gotowy!

Szklane pojemniki do łazienki

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie słoików MASH jest zrobienie z nich pojemników do przechowywania wacików kosmetycznych i patyczków do uszu. Jeśli nie lubisz plastikowych pojemników, w które są pakowanie produkty higieniczne, to ten sposób na wykorzystanie szklanych słoików jest strzałem w dziesiątkę! Dodatkowo czarne pokrywki ochronią patyczki i waciki przed kurzem oraz zapobiegną ich rozsypywaniu się.

Szklany słoiczek na produkty higieniczne

Słoik na pieniądze

Puste słoiczki po kosmetykach MASH można wykorzystać do oszczędzania i planowania wydatków! Mamy dla Ciebie ciekawy pomysł – wydziel kilka pojemników na różne potrzeby, np. przyjemności, edukacja, jedzenie, opłaty i sprawnie odkładaj część pieniędzy. Szklany słoiczek możesz także wykorzystać do przechowywania “drobniaków”, które zostają po zakupach w sklepie spożywczym. Z pewnością po jakimś czasie uzbiera się całkiem niezła suma!

Szklany słoiczek na pieniądze
Szklany słoiczek na pieniądze

Słoik na świeczki DIY

Świece własnej roboty to totalny hit wśród osób, które lubią relaksować się podczas tworzenia ozdób DIY. Do stworzenia świecy wystarczy wosk, knoty i olejki zapachowe oraz szklany słoiczek po naszych kosmetykach. Zrobienie własnej ozdoby jest niezwykle proste, a instrukcję przygotowania można znaleźć na wielu stronach internetowych. Świeca zapachowa w słoiczku doda uroku niejednemu wnętrzu!

Pojemnik na owoce i warzywa

Szklane słoiki MASH posiadają szczelną nakrętkę, dzięki czemu można przechowywać w środku owoce i warzywa, które po rozkrojeniu lubią szybko się psuć. Do pojemniczka można schować: cytrynę, cebulę, pomidora, ogórek lub inną żywność. Słoiczek może być także doskonałym pomysłem do serwowania deseru, np. podczas kameralnego spotkania ze znajomymi.

A Ty, co jeszcze byś zrobiła z naszych słoiczków? Jeśli #mash jakiś pomysł, daj nam znać w komentarzu i zainspiruj innych! 

Mash Natural Beauty

MASH Natural Beauty


Zespół specjalistów przekazujących cenne wskazówki i ciekawostki na temat naturalnej pielęgnacji ciała. Starają się uświadamiać kobiety, że nowoczesny styl życia może łączyć się z szacunkiem do natury oraz zachęcają je do znajdowania czasu dla siebie i swojego ciała.

Oceń
Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy:
jak działają musy do ciała

Jak działają musy do ciała?

Mus do ciała jest kosmetykiem, który podobnie jak balsamy czy kremy służą do pielęgnacji skóry. Bardzo często przekonują swoją lekką konsystencją oraz nietuzinkowymi zapachami. Oprócz

Czytaj więcej..