Szczotkowanie na sucho biustu, szyi i dekoltu

Marzysz o jędrnej skórze w okolicach biustu, szyi i dekoltu, jednak nie masz zbyt wiele czasu na codzienną pielęgnację? A co jeśli istnieje produkt, który pozwoli Ci wykonać szybki i skuteczny masaż ujędrniający i napinający skórę? Przedstawiamy szczotkę do masażu z włosia końskiego zapewniającą łatwy i efektywny zabieg pielęgnacyjny biustu. Szczotkowanie na sucho biustu zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet chcących zadbać o kondycję swojego ciała, a przy tym należy do jednych z najtańszych zabiegów poprawiających wygląd skóry.

Efekty szczotkowania biustu, szyi i dekoltu

Systematyczny masaż biustu i dekoltu ujędrnia skórę oraz usprawnia drenaż limfatyczny. Pozytywnie wpływa także na miejsca objęte niechcianymi zaskórnikami. Regularne wykonywanie zabiegu pielęgnacyjnego w postaci szczotkowania na sucho sprawia, że ciało staje się gładkie i jędrne oraz wzmacniają się włókna kolagenu i elastyny. Masaż biustu za pomocą szczotki z włosia końskiego MASH Natural Beauty poprawia sprężystość skóry, hamuje proces starzenia się oraz odżywia tkanki. Ciało nabiera jednolitego koloru i zdrowego wyglądu, a martwy naskórek zostaje złuszczony. Szczotkowanie na sucho dodatkowo przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, np. nawilżania skóry za pomocą balsamu do ciała. Taka domowa pielęgnacja nie zajmuje wiele czasu i pozwala znaleźć chwilę dla siebie. Przynosi nie tylko korzyści w postaci pięknie wyglądającej skóry, ale także uspokaja i odpręża umysł. Podczas masażu możesz włączyć swoją ulubioną muzykę, zapalić świeczkę zapachową, zrelaksować się i poczuć się jak w prawdziwym SPA. Co więcej, masaż biustu za pomocą szczotki w trakcie ciąży i laktacji jest doskonałym pomysłem na ujędrnienie skóry, należy jednak pamiętać o pomijaniu brodawek.

Szczotka do masażu biustu
Szczotka do masażu biustu, szyi i dekoltu napinająca i ujędrniająca skórę

Efekty masażu biustu za pomocą szczotki:

  • ujędrnienie i wygładzenie skóry,
  • usprawnienie drenażu limfatycznego,
  • wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny,
  • poprawienie sprężystości skóry,
  • usunięcie martwego naskórka,
  • odżywienie tkanek,
  • przygotowanie skóry do dalszych zabiegów.

Szczotkowanie biustu na sucho to także dodatkowa okazja do wykonania samokontroli piersi. Codziennie dbamy o swój wygląd, ubiór oraz sprawy zawodowe, jednak zapominamy o kluczowej kwestii jaką jest własne zdrowie. Nikt tak dobrze jak Ty nie zna struktury Twoich piersi, więc wczesne wyczucie niepokojących zmian może uratować Ci życie. W razie jakichkolwiek wątpliwości udaj się do ginekologa. Pamiętaj o profilaktyce, która jest niezwykle ważna w wykrywaniu zmian we wczesnym etapie. 

Odpowiednia szczotka do masażu wrażliwych miejsc

Szczotka do masażu biustu biustu, szyi i dekoltu powinna być stworzona z odpowiednich materiałów, które nie podrażniają wrażliwych miejsc. Najpopularniejszym włosiem wykorzystywanym do tego rodzaju szczotek jest włosie końskie pozyskiwane z standardowego strzyżenia żywych koni. Pamiętajmy, że podczas tego procesu żadne ze zwierząt nie doznało krzywdy. Włosie to charakteryzuje się delikatnością, dzięki czemu będzie odpowiednie do miejsc, w których skóra jest cienka i wrażliwa. Wykorzystanie szczotki do masażu na sucho sprawia, że skóra odpłaca się pięknym i zdrowym wyglądem.  

Szczotka z włosia końskiego
Szczotka do masażu na sucho z włosia końskiego MASH Natural Beauty

Szczotkowanie na sucho biustu, szyi i dekoltu od A do Z

Na początku szczotkowanie na sucho biustu może kojarzyć się z czymś bolesnym. Jednak jest to bardzo przyjemny zabieg, który tylko na początku może wprowadzać w pewien dyskomfort. Gwarantujemy jednak, że po czasie będziesz czerpać z niego przyjemność. 

Masaż biustu za pomocą szczotki do masażu zawsze rozpoczynaj od lewej strony ciała. Począwszy od pachy, poprzez dół piersi, aż ku górze wykonuj półkola zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Czynność tą powtarzaj około 5-10 razy na każdej z piersi. Następny ruch rozpocznij od brodawki w kierunku szyi i wykonaj taką samą liczbę powtórzeń jak za pierwszym razem. 

Masaż szyi rozpocznij od uniesienia głowy i wykonywania ruchów w górę i w dół. Wykonaj około 10 ruchów pamiętając o tym, by nie dociskać szczotki zbyt mocno. Pamiętaj, że masaż ma Ci sprawiać przyjemność. 

Masaż dekoltu wykonaj nakreślając duże koła. Przejedź szczotką po obojczyku w kierunku zewnętrznym oraz poruszaj szczotką kierując się zza ramion, w stronę piersi. Każdy z ruchów wykonaj około 10 razy.

Jędrny biust za pomocą szczotki do masażu

Suche szczotkowanie za pomocą szczotki z włosia końskiego przynosi mnóstwo korzyści dla ciała i umysłu. Systematyczny masaż pozwoli Ci ujędrnić skórę biustu, szyi i dekoltu, a także zrelaksować się podczas codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Podczas zabiegu pamiętaj, że powinien być dla Ciebie przyjemny i odprężający. Szczotkowanie na sucho doskonale przygotowuje ciało do dalszej pielęgnacji. Po masażu sięgnij po ulubiony kosmetyk do ciała np. Mus do ciała o zapachu słodkiej wanilii z drobinkami złota MASH Natural Beauty, który ukoi i nawilży zmęczoną skórę, przynosząc jej odżywienie i blask. 

Mash Natural Beauty

MASH Natural Beauty


Zespół specjalistów przekazujących cenne wskazówki i ciekawostki na temat naturalnej pielęgnacji ciała. Starają się uświadamiać kobiety, że nowoczesny styl życia może łączyć się z szacunkiem do natury oraz zachęcają je do znajdowania czasu dla siebie i swojego ciała.

Oceń
Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy:
jak działają musy do ciała

Jak działają musy do ciała?

Mus do ciała jest kosmetykiem, który podobnie jak balsamy czy kremy służą do pielęgnacji skóry. Bardzo często przekonują swoją lekką konsystencją oraz nietuzinkowymi zapachami. Oprócz

Czytaj więcej..