5 sposobów na uzyskanie jędrnej, nawilżonej i gładkiej skóry ciała

Ciałopozytywna piątka to nasze autorskie zestawienie 5 sposobów na uzyskanie jędrnej, nawilżonej i gładkiej skóry ciała. Nie chodzi tutaj o drogie, specjalistyczne preparaty, czy zabiegi z wykorzystaniem najnowszych nowinek technologicznych. Wszystkie elementy ciałopozytywnej piątki możesz wykonać w domowym zaciszu. 

1. Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to jeden z najtańszych i najbardziej efektywnych sposobów na jędrną skórę ciała. Jeśli szczotkujesz ciało systematycznie, pobudzasz mikrokrążenie krwi i przepływ limfy, co finalnie przekłada się na rewelacyjne efekty wygładzenia struktury skóry.

2. Naprzemienny (ciepło-zimny) prysznic

Regularne ciepło-zimne prysznice pobudzą krążenie krwi i tym samym – wspierają walkę z cellulitem. Wystarczy kierować na skórę naprzemiennie strumień ciepłej oraz zimnej wody. Dajmy skórze czas, żeby przyzwyczaić ją do tego rytuału. 

3. Peeling ciała

Peeling ciała jest niezbędnym elementem wspomagającym uzyskanie jędrnej skóry ciała. Pomyśl o nim, jak o próbie tworzenia idealnego płótna dla produktów pielęgnacyjnych. Niejednolita i szorstka struktura skóry jest wynikiem nagromadzenia martwych komórek naskórka na jej powierzchni. Peeling do ciała pomaga je złuszczyć, dzięki czemu skóra będzie lepiej absorbować składniki aktywne zawarte w ujędrniającym balsamie.

4. Nawilżanie ciała w ciągu 3 minut po wyjściu z kąpieli

Aplikuj odżywczy balsam na świeżo oczyszczoną, lekko wilgotną skórę w ciągu 3 minut po wyjściu z kąpieli. Ta dermatologiczna zasada powstała w oparciu o wytyczne brytyjskiego Stowarzyszenia Egzemy. Wilgotna skóra zachowuje się jak gąbka. Dzięki temu stworzysz składnikom aktywnym idealne warunki do skutecznej penetracji w głąb skóry, zapewniając tym samym lepsze rezultaty pielęgnacyjne. 3 minuty to czas, który pozwala nam maksymalnie wykorzystać potencjał działania balsamu, w przeciwnym razie skóra może przesuszyć się jeszcze bardziej. Stosując się do tej zasady, wzmacniamy również barierę ochronną skóry i zmniejszamy przeznaskórkową utratę wody (TEWL).

Jeżeli cierpisz z powodu mocno przesuszonej skóry, pamiętaj że maksymalne działanie balsamu/emolientu występuje 30–60 minut po aplikacji i utrzymuje się przez około 4–6 godzin. Dlatego w przypadku atopowego zapalenia skóry, emolienty należy stosować regularnie – co najmniej 2–3 razy dziennie.

5. Automasaż

Krótki automasaż ciała stanowi niezbędny element sztuki pielęgnacji ciała – zwiększa przepływ krwi, dotlenia tkanki mięśniowe i pomaga w przepływie układu limfatycznego. 

+ Wypijanie ok. 2 litrów wody dziennie

Dodatkowo, nie możemy pominąć bardzo ważnego aspektu, czyli odpowiedniego nawadniania organizmu. Wypijanie 8 szklanek wody dziennie, czyli ok. 2 litrów, to podstawa do tego, by skóra odwdzięczyła się nam jędrnością. To bardzo istotny rytuał, wspierający działanie zabiegów i wszystkich elementów pielęgnacji. Woda reguluje pracę wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w skórze. Odwodniona skóra traci jędrność, elastyczność i sprężystość. Staje się szorstka w dotyku i wiotka. 

Połącz „ciałopozytywną piątkę” z wieczornym rytuałem pielęgnacyjnym w rytmie slow beauty. Uzyskasz nie tylko jędrne i zadbane ciało, ale także bardzo wartościowy i kojący czas spędzony ze swoją skórą i ciałem. 

Aleksandra Czarnota

Aleksandra Czarnota


Kosmetolog i szkoleniowiec, specjalizuje się w dermokosmetycznej terapii dermatoz i zaburzeń w funkcjonowaniu skóry, opracowuje programy szkoleniowe oraz procedury zabiegowe z zakresu kosmetologii estetycznej, pielęgnacyjnej oraz leczniczej, prelegentka kongresów kosmetycznych, autorka naukowych i specjalistycznych publikacji w czasopismach branżowych.

Oceń
Udostępnij post:
Share on facebook
Share on email
Share on pinterest
Share on whatsapp
Powiązane wpisy: